Zabieg z botoksem w Warszawie

Toksyna botulinowa, powszechnie nazywana jako botox jest stosowana do niwelowania zmarszczek. Zabieg polega głównie na wstrzyknięciu, botoksu, do tych części twarzy, które chcemy wygładzić. Po zastosowaniu preparatu, mięśnie w tych konkretnych obszarach ulegają rozluźnieniu, i nie mają możliwości kurczenia się. Taki stan utrzymuje się przez okres 6 do 9 miesięcy. W tym czasie zmarszczki wygładzają się, a wygląd skóry jest o wiele świeższy i wypoczęty, przy czym wygląda naturalnie. Wskazaniem do tego rodzaju zabiegu jest chęć wyeliminowania zmarszczek głównie mimicznych, które mogą pojawić się już po ukończeniu 26 roku życia z powodu bardzo ożywionej mimiki twarzy w tym okresie.

Toksyna botulinowa powoduje lekki paraliż mięśni twarzy, co ogranicza ich wpływ na zmiany skóry. Stosowanie preparatów z botoksem jest profilaktyką i rodzajem przyczynowej terapii w likwidowaniu bruzd między brwiami w okolicy gładzizny czoła, poprzecznych czoła, wokół oczu, oraz powieki dolnej, wokół ust, na brodzie i szyi. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, odbywa się poprzez wstrzyknięcie substancji cieniutką igłą. W zależności od ilości nakłuć, czas trwania zabiegu to 15 do 20 min. Efekt zabiegu jest taki, że głębokie zmarszczki zostają spłycone, a płytkie ulegają likwidacji. Na zauważalne zmiany, musimy poczekać od 3 do 5 dni, całkowity rezultat będzie widoczny po około 14 dniach. W zależności od naszych indywidualnych uwarunkowań efekt zabiegu będzie się utrzymywał 4 do 6 miesięcy.

Po tym okresie czasu, stosunkowo wolno zacznie się proces, powrotu do pierwotnej mimiki twarzy, po całkowitym przestaniu działania substancji, zabieg powinno się powtórzyć. Nie jest to jednak konieczność, zawsze możemy zrezygnować z kolejnych zabiegów. Trzeba zaznaczyć, że do zabiegu nie są nam potrzebne badania ,a tuż po nim możemy normalnie funkcjonować, nie zmieniając nic w naszym dotychczasowym trybie życia. Musimy jednak zaraz po zabiegu pamiętać o pewnych niewielkich ograniczeniach nie należy schylać głowy przez czas nie krótszy niż 4 do 5 godzin, nie wolno spożywać alkoholu do końca dnia, nie należy korzystać z sauny, ani solarium.

Oczywiście istnieją przeciwwskazania do tego typu zabiegów dzielimy je na bezwzględne takie jak zaburzenia przewodnictwa nerwowo mięśniowego, nadwrażliwość na składniki preparatu, przyjmowanie niektórych antybiotyków, stany zapalne skóry, ciąża i karmienie piersią. Następną grupę stanowią przeciwwskazania względne a to zaburzenia krzepnięcia oraz przyjmowanie preparatów przeciw zakrzepowych. Bardzo rzadko, występują działania niepożądane mogą to być niewielkie krwiaki w miejscu wstrzyknięcia, uczucie bólu podczas iniekcji, lub niewielki przejściowy obrzęk z uczuciem delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji.